DOPROVODNÝ PROGRAM

Doprovodný program (zahrnut ve vložném) se uskuteční dne 26.5.2016 od 13:00 hodin. V případě zájmu se registrujte prostřednictvím konferenčního systému.
Program je následující:

 

Plavba lodí po Brněnské přehradě

Přehradní nádrž s rozlohou 2.52 km2 byla vybudována na řece Svratce v letech 1936-1940. Dnes je přehrada oblíbenou rekreační oblastí s pravidelnou lodní dopravou. Hladinu brázdí celkem šest "parníků", všechny lodě jsou na ekologický elektrický pohon.
Bližší informace/virtuální prohlídka

 

Hvězdárna a planetárium Brno

Nový sál Digitária vás pohltí obrazem a zvukem. Série speciálních projektorů v kombinaci s desítkami počítačů dokáže vykouzlit na projekční ploše o průměru 17 metrů překvapivě věrný model vesmíru. Pořad „Říše světla“ s řadou dech beroucích vizualizací, vynikající hudbou a podmanivým komentářem, vypráví příběh tohoto světa, od Velkého třesku až po současnost. Součástí představení je prohlídka hvězdné oblohy.
Bližší informace: Říše světla

 

Vila Löw-Beer

V památkově obnovené Vile Löw-Beer je umístěna expozice nazvaná "Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat". Veřejnosti je k dispozici knihovna. Expozici doplňují krátkodobé výstavy v galerii Celnice.
Bližší informace: Vila Löw-Beer

 

VIDA! Science centrum Brno - Zábavní vědecký park

VIDA! je zábavní vědecký park, kde na návštěvníky čeká na ploše bezmála 5000 m2 přes 150 interaktivních exponátů, jako jsou kolo na laně, větrná bouře, vodíková raketa, apod. Unikátní expozice je rozdělena do čtyř hlavních tematických sekcí: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Součástí je i science show plná experimentů propojených do tematického celku v divadle vědy.
Bližší informace: VIDA!, video